gajowiec.pl - nowości i publikacje * news and articles

Mój świat, moja pasja, moje rozumienie przyczyn i metod leczenia schorzeń, które powodują ból oraz inne dolegliwości.

Wpisy

 • czwartek, 11 lutego 2016
  • Największe odkrycie ostatniego stulecia...

   ...albo i nie tylko. Potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych. Odkrycie to potwierdza niejako teorię względności Einsteina ale co ciekawsze - w pewnym sensie jest wręcz o krok przed nią. Einstein stwierdził, że będzie to praktycznie niemożliwością, by wykryć istnienie tych fal. A jednak...

   Te porównywalne do kół powstających na tafli jeziora po wrzuceniu kamienia reakcje rozprzestrzeniają się z prędkością światła, co stanowiło pewną trudność w ich badaniu. Już nie stanowi! Odkrycie pozwala zrozumieć wydarzenia, które najprawdopodobniej zbliżają nas do momentu Wielkiego Wybuchu, czyli rzeczywistego powstania świata. Wszechświata.

    

   Zmienia się więc rzeczywistość wokoło nas, porządkuje się w pewnym sensie, pozwalając na pełne zrozumienie praw rządzących fizyką. Wspaniałe odkrycie, gratulację dla niezwykłych ludzi, którzy tego dokonali.

    

   Ciekaw jestem, kiedy będą o tym uczyć w naszych szkołach ;-)

    

   http://www.bbc.com/news/science-environment-35524440?ns_mchannel=social&ns_campaign=bbc_breaking&ns_source=twitter&ns_linkname=news_central

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   czwartek, 11 lutego 2016 19:11
 • wtorek, 09 lutego 2016
  • Produkty FLEXYFOOT dostępne w Hikari Fizjoterapia

   Z radością informuję, iż od dnia dzisiejszego mogą Państwo zaopatrywać się u mnie w niezwykle ciekawe produkty brytyjskiej firmy FLEXYFOOT.

    

    

   Oferta obejmuje dwie grupy:

   1. elastyczne nakładki na kule, laski i wszelkiego typu balkoniki,
   2. laski (składane lub teleskopowe) oraz kule.

    

   Dla kogo przeznaczone są produkty FLEXYFOOT? Dla osób, które czasowo lub stale poruszają się za pomoca lasek, kul czy balkoników (pacjenci po operacjach ortopedycznych, pacjenci ze schorzeniami reaumatoidalnymi, pacjenci po udarach i ze schorzeniami neurologicznymi zaburzającymi chód jak np sm, osoby starsze i wymagające podpórki do chodzenia)


   Flexyfoot oznacza nową jakość poruszania się przy pomocy kuli czy laski. Opatentowana nakładka zmniejsza drgania przenoszone na kończynę górną (co w przypadkach osób stale korzystających z kuli / laski jest ważne ze względu na stale powtarzające się uderzenia kulą / laską o podłoże) a także zapewnia o wiele bezpieczniejsze poruszanie się w różnym terenie, także na śliskim i nierównym podłożu.


   Flexyfoot oferuje nakładki do wszystkich typów kul i lasek. O sposobie pomiaru domowym sposobem poinformuję Państwa niedługo.


   Tymczasem zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu, na którym wynalazca produktu, Pan David Goodwin, prezentuje jego zalety.

    

   https://www.youtube.com/watch?v=hf1LUkhum2Y

    

   nowa jakość chodu

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   wtorek, 09 lutego 2016 17:08
  • Kobiecy Karnawał 2016

   Serdecznie zapraszam na ciekawe wydarzenie, podczas którego będę miał przyjemność opowiadać uczestnikom o fizyczności i emocjonalności bioder. 

    

   http://www.kobietyisukces.pl/kobiecy-karnawal-2016/18-02-biodra-spotkanie-nieba-i-ziemi-w-czlowieku

    

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   wtorek, 09 lutego 2016 11:36
 • piątek, 05 lutego 2016
  • Da się?

   Wystarczy pomyśleć... schody wraz z podjazdem dla wózków. Polecam uwadze architektów, żeby nie było, że się nie da.

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   piątek, 05 lutego 2016 15:00
 • czwartek, 04 lutego 2016
  • Czy wiecie, że...

   Angielskie słowo PERIOSTEUM oznaczające okostną pochodzi z języka greckiego i jest zlepkeim dwóch słów περί (peri 'wokoło') i ὀστοῦν(ostoun 'kość').

   Być może polskie słowo okostna jest uproszczoną wersją określenia okołokostna lub wokółkostna, co po pierwsze wyjaśniałoby rolę tej struktury, a po drugie byłoby bliższe swoim greckim korzeniom.

   Greckim...nomen omen...

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   czwartek, 04 lutego 2016 15:07
 • środa, 27 stycznia 2016
  • Senior projekt

   Z nieskrywaną radością informuję, iż moja praca została dostrzeżona przez organizatorów Senior Projekt, inicjatywy opieki nad osobami starszymi. Zapraszam na stronę http://www.seniorprojekt.pl/ w szczególności osoby będące w potrzebie pomocy.

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   środa, 27 stycznia 2016 10:49
 • piątek, 22 stycznia 2016
  • Dr George Paschalidis w Warszawie

   W piątek, 29 stycznia br., dr George Paschalidis kolejny raz zagości w Warszawie prezentując swoje wybitne odkrycie - model Tri-Anthropo-Type. Tym razem gościć Go będzie Studio Sante przy ul. Jagiellońskiej 55A.   Serdecznie zapraszamy na spotkanie wszystkich zainteresowanych odkrywaniem samego siebie i pogłębianiem wiedzy o prawach naszego świata. Zachęcamy do uczestnictwa zarówno osoby poszukujące, zaangażowane we własny rozwój, jak również specjalistów, fizjoterapeutów, lekarzy, psychologów oraz osoby zajmujące się współpracą z czy też zarządzaniem ludźmi.


   Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, George Paschalidis prowadzi swoją praktykę charytatywnie. Jednakże z uwagi na zainteresowanie prosimy o zgłoszenia wraz z informacją czy chodzi o uczestnictwo w prelekcji czy też o indywidualną konsultację.

   Plan spotkania:
   10:00 - 11:30 prelekcja dotycząca modelu Tri-Anthropo-Type
   11:30 - 15:00 indywidualne konsultacje


   Zgłoszenia uczestnictwa prosimy przesyłać na adres: 3at@wp.pl


   George Paschalidis jest greckim badaczem, który dokonał jedynego w swoim rodzaju odkrycia: Modelu Trzech Typów Osobowości i trzech różnych sposobów funkcjonowania naszego mózgu i ciała będących ich odpowiednikiem, co uwarunkowane jest budową szyjnego odcinka kręgosłupa. Trzy Typy pochodzą ze zróżnicowania trzech mózgowych podstaw układu limbicznego mózgu i jego połączeń.   Zgodnie koncepcją wszystkich ludzi można wręcz antropologicznie zaklasyfikować tylko do jednego z trzech typów, w ramach których występują pewne wspólne cechy zarówno budowy biologicznej, jak i osobowości.   Wyróżniki to m.in.:
   - budowa szkieletu
   - enterotyp – układ pokarmowy, bakterie jelitowe
   - układ hormonalny
   - struktura i funkcjonowanie mózgu
   - cechy osobowości
   - zdolności przyswajania biometali i witamin
   - predyspozycje do ujawniania dysfunkcji organizmu
   - reaktywność

   Jego odkrycie potwierdza 140 tys. przebadanych klinicznie, udokumentowanych przypadków.   Swoją wiedzę George Paschalidis przekazuje w dwunastu książkach, które w wielu krajach stały się bestsellerami. Trzy pierwsze są już także w sprzedaży w USA, w Niemczech, w Polsce, a wkrótce będą dostępne również we Francji, Włoszech i w Rosji.

   Autor został nagrodzony IX Międzynarodową Nagrodą „Giuseppe Sciacca” 2010 (Vatican City Pontificia Universita Urbaniana) i przez Greek Unesco Club Of Art, Discourse And Science Award” in 2012.

   Odkrycie było prezentowane m.in.:
   - na 18th Annual International Conference on Neuroscience and Biological Psychiatry w Nowym Orleanie,
   - na 20 World Congress of Psychiatric Genetics w Hamburgu
   - na 5 International Conference of Education, Research and Innovation w Madrycie,
   - na Konferencji Medycznej Astronautyki, Żeglugi w Skrajnych Warunkach Środowiskowych w Moskwie
   - na Konferencji Przedsiębiorców i Managementu w Pekinie


   Otrzymał wiele istotnych nagród i wyróżnień naukowych na uniwersytetach i instytutach badawczych całego świat, w tym tytuł Doktora Honoris Causa Uniwersytetu w Oxfordzie.

    

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   piątek, 22 stycznia 2016 22:09
 • niedziela, 17 stycznia 2016
 • piątek, 15 stycznia 2016
 • środa, 13 stycznia 2016
  • Najbliższa sobota jest dniem pracy gabinetu

   Dla pracusiów, zaganianych i mających zbyt mało czasu w tygodniu - zapraszam w najbliższą sobotę, proszę o kontakt pod tel. 602 786 988 lub / i mail gabinet@gajowiec.pl

    

   Zapraszam!!!

    

   *

    

   For those who work a lot and suffer from shortages of time - feel free to call for appointment on 602 786 988 or email me on gabinet@gajowiec.pl

    

   See you on Saturday!!!

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   środa, 13 stycznia 2016 15:59

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny