gajowiec.pl - nowości i publikacje * news and articles

Mój świat, moja pasja, moje rozumienie przyczyn i metod leczenia schorzeń, które powodują ból oraz inne dolegliwości.

Wpisy

 • środa, 29 października 2014
  • Wielka Gala Integracji już wkrótce

   Integracja - stowarzyszenie znane chyba każdemu, kto ma do czynienia ze światem niesprawności. Na początku listopada na warszawskim Ursynowie, odbędzie się gala organizowana z okazji 20lecia stowarzyszenia. Szczegóły w linku:

    

   http://www.integracja.org/dla-mediow/wielka-gala-integracji-20-lat-minelo/

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   środa, 29 października 2014 17:42
 • wtorek, 14 października 2014
 • piątek, 10 października 2014
  • Kolejna ciekawa pozycja

   Problematyka dysfunkcji rejonu bioder leży w zasięgu zainteresowania terapeutów, jak świat długi i szeroki. Brak harmonijnego współdziałania obu bioder z systemem nośnym (miednicą), odbija się kompensacją, która jest dodatkowym i niepotrzebnym kosztem dla organizmu. Przedstawiam kolejną pracę z tej tematyki:

    

   http://www.johngibbonsbodymaster.co.uk/vital-glutes-connecting-gait-cycle-pain-dysfunction/

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   piątek, 10 października 2014 11:46
 • czwartek, 09 października 2014
  • Nawiązuję współpracę z firmą HABILIS

   Nie da się nie widzieć tego, co pojawia się na rynku wartościowego w materii wspierania różnorakich terapii. Jeśli to coś może przynieść wymierną poprawę stanu pacjenta, warto się temu z pewnością przyjrzeć bliżej. Zapraszam więc do zapoznania się z ofertą firmy HABILIS, specjalizującej się w zaopatrzeniu pacjentów po udarach.

   Na uwagę zasługują dwie linie ofertowe: dynamiczne ortezy służące dynamizowaniu rehabilitacji ręki poudarowej oraz orteza statyczna, która pozwala na o wiele dłuższe utrzymywanie efektów terapii, samodzielność w jej obsłudze oraz jest najbardziej przemyślaną ortezą na rynku. Moją rekomendację uzyskują oba typy ortez, które bardzo polecam potrzebującym pracować z ręką poudarową.

   Z chęcią udzielę Państwu niezbędnych informacji dotyczących tego sprzętu.

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   czwartek, 09 października 2014 18:58
  • Pamiątkowe koszulki z okazji 20lecia już wkrótce!!

   Wkrótce poinformuję o szczegółach oferty, tymczasem pokazuję to, co będzie :-) i za sprawą sprawdzonego projektanta, którego polecę, komu trzeba !

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   czwartek, 09 października 2014 10:46
 • niedziela, 05 października 2014
  • Wystawa BODIES REVEALED...

   Wystawa BODIES REVEALED ma swoje źródło i - jak to ładnie określono - sztab główny. Można w nim obejrzeć inne preparaty anatomiczne, poza ludzkimi. Ciekawość wydaje się nie mieć granic. Więcej:

   http://www.bbc.com/travel/feature/20140903-inside-body-worlds-headquarters

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   niedziela, 05 października 2014 19:48
 • czwartek, 02 października 2014
  • Reklamy, reklamy...

   Przypatrzmy się temu, co reklamuje się w środkach masowego rażenia. Są to trzy zasadnicze bloki tematyczne, które pokazują, w czym specjalizuje się nasz naród.

   Samochody - a więc mamy speców od motoryzacji.

   Jedzenie - no bo jeść trzeba, a człowiek zjeść potrafi dużo, szczególnie, jak pokażą kolorowe i prawie pachnące.

   No i leki wszelkiej maści. Na wszystko. Zgagę pierońską, porażenie, gorączkę, zły humor, dobry humor, ciężkie nogi, lekkie ręce, skołowaną głowę, zawracającą głowę, krzyczące dzieciary, pęcherz, co budzi nocą, jelita zatkane, na sen, który przyjść nie chce,a  chcemy...sPać, nie przerwywając snu przecież, kaszel, katar, dychawicę oskrzelową, dychawicę pozaoskrzelową, astmę z niewiadomych przyczyn stwierdzoną, kamienie, brak potencji, spalanie tłuszczu, podgrzewanie tłuszczu, podnoszenie cukru, opuszczanie soli, lśnienie włosów, matowienie spojrzenia, więdnięcie skróty, ujędrnianie logiki...

   Na wszystko jest pigułka...

   Jedno się ciśnie na usta: czas zacząć myśleć.

   Nie ma leków, które nie pozostawiają skutków ubocznych w ciele. Nie ma leków, które wykonają za nas odpowiednią pracę, dzięki której będzie można wracać/wrócić do zdrowia. Takiego ogłupiania nie było chyba nigdy dotąd. Wmawia się nam, że wszystko można załatwić pstryk - pastyleczką i po problemie. Jak bardzo nieprawdą jest taki przekaz - przekonują się niejednokrotnie ci, którzy przychodzą z bólem, prosząc o pomoc. Jak często żaden z leków nie działa na ból, bo p r z y c z y n y należą do całkowicie innych, niż te, które chcieliby widzieć producenci pastylek. Podobnie rzecz się ma z innymi dolegliwościami. Trzeba najpierw szukać przyczyny, potem poradzić się, co mogę zrobić, by sobie pomóc nieinwazyjnie, bezlekowo, a gdy ta droga zawodzi - z r o z w a g ą prosić o dobór leku.

   Niedawno byłem świadkiem takiej sytuacji: pacjent po zabiegu na zatokach, usunięcie polipów, które utrudniały normalne oddychanie, powodowały wydzielinę ropną. Na do widzenia wręczono receptę, proszę tego i tego, tyle i tyle razy i tak dłuugo... Następnie, niespodziewanie, pacjent przenosi się w inne miejsce w kraju, gdzie ma do czynienia z innym powietrzem, wodą i nagle ropa znika, oddech się poprawia i to w znacznym stopniu. Powrót do "środowiska naturalnego" ponownie wywołuje objawy opisane wcześniej. Bez komentarza. A leki każą brać... 

    

   Niech za komentarz służy poniżej zamieszczony rysunek. Myślmy, zanim sięgniemy po cokolwiek z zasobnika aptekarza.

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   czwartek, 02 października 2014 12:25

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny