gajowiec.pl - nowości i publikacje * news and articles

Mój świat, moja pasja, moje rozumienie przyczyn i metod leczenia schorzeń, które powodują ból oraz inne dolegliwości.

Wpisy

 • sobota, 30 października 2010
 • wtorek, 26 października 2010
 • sobota, 23 października 2010
  • Stawy biodrowe

   Dlaczego tak ciągle do nich wracam w swoich rozważaniach? Z prostej przyczyny: to niezwykłe, a może pokuszę się o więcej - najważniejsze z niezwykłych, stawy organizmu ludzkiego, biorąc pod lupę wpływ na całość funkcjonowania ciała. Można oczywiście polemizować i jako kontrargument wysuwać tu istotność rejonu czaszkowo-szyjnego, stawy żuchwy czy tez poszczególne stawy kręgosłupa (tudzież kręgosłup, jako kompleks mechaniczno-odruchowy) ale patrząc całościowo na ciało człowieka o jego mechanice, płynności i stabilności ruchów, ich celowości i rozległości, decydują przede wszystkim biodra. Ich elastyczność połączona z ustabilizowanym napięciem dna miednicy (także torebkowa), sprawne operowanie mięśniami krótkimi, od których uzależnione jest właśnie ich stabilne kontrolowanie, rzutują na to, jakim widzimy danego człowieka - motorycznie ale i odruchowo. To, czy ktoś porusza się płynnie, " z życiem", sprężyście, w dużej mierze a może właśnie przede wszystkim, zleży od bioder. To, w jakie schorzenia wpadamy, zależy także od stanu czynnościowego bioder. I nie będzie to przesadą, bo ilość potencjalnych dolegliwości pochodzenia - żeby to ująć nieco nie literacko - odbiodrowego - jest zastanawiająco duża i zawiera takie dysfunkcje, jak choćby zaparcia/rozwolnienia, zapalenie (i następstwa tegoż) prostaty, nieregularne miesiączki, niepłodność czynnościowa, schorzenia o charakterze zmian zwyrodnieniowych, obrzęki kolan i rejonu stóp, bóle głowy (także połówkowe), zaburzenia koncentracji, bezsenność... Jak widać jest tego dużo i pozornie te wszystkie dolegliwości nie mają nic wspólnego z mięśniami bioder. Ale tylko pozornie.. Stąd niecelowe jest leczenie o b j a w ó w poprzez podawanie lekarstw (nie mówię tu o jakichś skrajnie trudnych sytuacjach, jak choćby nowotwory) mających poprawić - dajmy na to -perystaltykę jelit czy odbudować chrzątkę w kolanach, bo postawiono diagnozę chondromalacja rzepki lub coś w tym typie. Należy obowiązkowo przyjrzeć się stanowi czynnościowemu bioder i od ich terapii rozpocząć wszystkie dalsze kroki w leczeniu.

   kontakt: www.gajowiec.pl, gabinet@gajowiec.pl, tel. 0602 786 988

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   sobota, 23 października 2010 20:37
 • piątek, 22 października 2010
  • Produkty pszczele

   Produkty pszczele

   1. Miód – to produkt przerobu przez pszczoły nektaru i spadzi. Zawiera okolo 400 witamin, hormonów i fermentów. Ogrzewany do temperatury 40 stopni traci znacznie na swej biologicznej aktywności.

   2. Propolis – Wnętrze zdrowego ula to wnętrze prawie sterylne. Sterylność swą zawdzięcza właśnie propolisowi. Propolis to smoła zebrana z pąkow oraz liści drzew i przerobiona przez pszczoły. Zawiera ponad 50 związków organicznych i mineralnych, około 10 ważnych dla życie witamin, 17 aminokwasów. Dzięki swoim właściwościom propolis chroni rój przed niebezpieczeństwami takimi jak: mikroby, bakterie i grzyby.

   A przy tym bardzo ważne, ze organizm człowieka nie wykazuje skłonnosci do przywykania na propolis. Propolis ma właściwości oczyszczające i regenerujące komórki, przywraca im ich pierwotne funkcje. Ma własciwości antyoksydacyjne. Wydala z organizmu wolne rodniki. I cóż więcej chcieć….

   3. Pyłek pszczeli – dla pszczół to produkt, którym żywi swoje “dzieci”. Zawiera białka, wszystkie witaminy, makro- i mikroelementy oraz aminokwasy.

   4. Pierzga – to zakonserowany pyłek pszczeli, ktory przeszedl fermentację mlekową. Złożony w (soty) i zabezpieczony woskiem . Zawiera aminokwasy, witaminy i fermenty, posiadające wysokie właściwości antymikrobowe. Można ja nazwać naturalnym anabolikiem.

   5. Mleczko pszczele – główne pożywienie królowej matki. Żywiąc się tylko tym produktem królowa matka może przezyć 7-8 lat. Natomiast zwykle pszczoły przeżywają przeciętnie 40-45 dni. Zawiera wszystkie znane aminokwasy, kwasy tluszczowe, ponad 100 różnych związków mineralnych i witamin. Dziala szybko i widocznie. Stymuluje wzrost I rozwój, podwyższa życiową energię, aktywizuje przemianę materii, normalizuje pracę systemu endokrynologicznego.

   6. Jad pszczeli – w niewielkich dozach jest zupełnie bezpiczny dla czlowieka. Obniża poziom cholerosterolu we krwi, normalizuje ciśnienie, a takze uśmieża ból. Dlatego znajduje się między innymi w kremie Tentorium.

   7. Wosk – twarda, ziarnista substancja. Może mieć kolor od bialego przez żółty do brudno żółtego (burego). Ma unikalne wlasciwosci absorbcji wszelkich szkodliwych elementów przemiany materii. Dlatego stosuje się go procesach zapalnych zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie.

   W związku z przekrojem dolegliwości, z którymi pracuję w gabinecie proponuję wsparcie terapii (głównie dotyczy to aplikacji miejscowej) za pomocą następującego produktu:

   Krem Tentorium

   Skład: olej roślinny, wosk pszczeli, woda destylowana, olejek kamforowy, wyciąg z chrzanu, propolis, dymeksid, jad pszczeli.

   Właściwości: bakteriobójcze, przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwgrzybiczne, przeciwobrzękowe, poprawia krwioobieg w tkankach i organach, poprawia wygląd skóry , przyczynia się do szybszej regeneracji tkanek, obniża uczucie bólu i zmęczenia w mięśniach.

   Zalecany przy :

   1.w terapii zespołów związanych z rwą kulszową (przede wszystkim z zespołami pseudokręgowymi), chorobie zwyrodnieniowej stawów i ewent. dolegliwości tego pochodzenia, zapaleniach stawów, bólach międzyżebrowych, nerwobólach, bólach mięśniowych,

   2.„rozpuszczaniu” zwapnionych fosfolipidów (soli na powierzchni stawów), poprawie ruchliwości stawów,

   3.urazach, szwach, otarciach, nadciągniętych więzadłach, oparzeniach,

   4. gojeniu szram pooperacyjnych, uelastycznieniu pooperacyjnych blizn, a także blizn oparzeniowych,

   5.nerwobólach (na przebiegu podrażnionego bólowo pola skóry),

   Sposób przyjmowania :

   Maksymalnie krem można przyjmować (bez przerwy) 3-4 miesięcy. Przez 10 dni używać go w formie masażu, a w czasie 10 dniowych przerw między kolejnymi masażami, krem po prostu nakładać na bolące miejsca.

   Przeciwwskazania :

   Alergia na produkty pszczele, przy temperaturze powyżej 38,8 stopnia. Po masażu lub nałożeniu kremu nie można przyjmować gorącej kąpieli lub prysznica.


   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   piątek, 22 października 2010 19:04
 • wtorek, 19 października 2010
  • Polecam

   Witam serdecznie,


   w dniach 11-14 listopada 2010 organizujemy wyjazd na wypoczynek połączony z warsztatami dla kobiet (wyjazd z rodzinami, przyjaciółmi lub bez) zapraszamy wszystkie Panie na orientalne i wydobywające kobiecość, tańce brzucha, relaksacyjne masaże, ćwiczenia modelujące sylwetkę,
   spacery po górach oraz warsztaty z psychologiem dotyczące rozwoju własnej osobowości.

   Program:

   - czwartek (11 listopada) - przyjazd na miejsce w godzinach popołudniowych, obiadokolacja, krótkie spotkanie organizacyjne, dwugodzinne spotkanie z trenerem rozwoju osobistego i masażystą,
   - piątek (12 listopada) - Dzień rozpoczynamy półtoragodzinnym spacerem NORIC WALKING pod okiem instruktora. Po śniadaniu spotykamy się na godzinnych ćwiczeniach wzmacniających i rozciągających ciało. Ćwiczenia te przygotowują nas do zajęć z tańca (2 godziny), gdzie poznamy tajniki najbardziej kobiecego z tańców - tańca brzucha. Po krótkiej przerwie spotykamy się na zajęciach z trenerem rozwoju osobistego. Po obiadokolacji uczestnicy mają czas wolny spotykają się, dyskutuja, zwiedzają okoliczne atrakcje. Przewidujemy organizację wieczoru tematycznego. W międzyczasie każdy uczestnik korzysta z masażu (lomi, lomi lub klasycznego).

   - sobota (13 listopada) - podobnie jak w piątek dzień rozpoczynamy półtoragodzinnym spacerem NORIC WALKING pod okiem instruktora. Po śniadaniu spotykamy się na godzinnych ćwiczeniach wzmacniających i rozciągających ciało. Ćwiczenia te przygotowują nas do zajęć z tańca
   (2 godziny), gdzie poznamy tajniki najbardziej kobiecego z tańców - tańca brzucha. Po krótkiej przerwie spotykamy się na zajęciach z trenerem rozwoju osobistego. Po obiadokolacji uczestnicy mają czas wolny spotykają się, dyskutuja, zwiedzają okoliczne atrakcje. Przewidujemy organizację wieczoru tematycznego. W międzyczasie każdy uczestnik korzysta z masażu (lomi, lomi lub klasycznego).
   - niedziela (14 listopada) - śniadanie, powroty do domów
   ilość miejsc: 20
   pobyt: Kotlina Kłodzka, Stronie Śląskie
   dojazd: indywidualny we własnym zakresie
   cena : 899 zł
   zgłoszenia: wśród zgłoszeń przesłanych do dnia 25 października
   losujemy nagrody książkowe
   a na stronie www.astralbody.pl formularz zgłoszeniowy


   Kamila Waleszkiewicz

   AstralBody.pl
   kontakt:
   tel. 662 394 142
   email: rejestracja@astralbody.pl
   Kamila Waleszkiewicz
   Viavi Media
   57-550 Stronie Śląskie,
   ul. Dolna 8/2
   NIP 881-110-34-59
   tel. +48 691 377 072
   redakcja@viavi.pl

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   wtorek, 19 października 2010 12:21
 • czwartek, 14 października 2010
 • niedziela, 10 października 2010
  • Ciekawostka dot. zapalenia prostaty

   Prostata funkcjonując w obrębie miednicy mniejszej, podlega takim samym zależnościom z otaczającymi ją mięśniami i więzadłami, jak inne narządy gdziekolwiek indziej. Stąd ich wpływ na stan tego gruczołu. Poniżej przedstawiona jest dość sensowna koncepcja wskazująca na odmięśniową genezę stanu zapalnego prostaty. Warte uwagi.

   http://www.prostatitis.org/tensiondisorder.html

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   niedziela, 10 października 2010 21:46
  • Zawieszenie emocji w ciele wg A. Lowena - krótka charakterystyka

   HAK NA MIĘSO

   Ciało wygląda tak, jakby było zawieszone jak mięso na haku u rzeźnika. To, co sprawia takie wrażenie, to wybrzuszenie w górze pleców, tuż poniżej szyi. Wybrzuszeniem tym jest twarda masa ciała, pokrywająca obszar silnych napięć mięśniowych. Często można je spotkać u starszych kobiet. Bywa zwane wdowim garbem. Garb reprezentuje wielkie nagromadzenie gniewu, spowodowane stłumieniem uczuć seksualnych sięgających dzieciństwa. Garb wskazuje, że ciało utraciło dusze i stało się mięsem. Rzadziej spotykany u mężczyzn.

   WIESZAK

   Ramiona są uniesione, wyrażają strach. Osoba taka obawia się stracić kontrolę ponieważ mogłoby to grozić wybuchem przemocy (od innych). Uniesione ramiona "podciągają" ciało ku górze. Typ charakterystyczny dla tych, którzy noszą w sobie obawę przed uniezależnieniem się.

   STRACH NA WRÓBLE

   Przypomina krzyż. Ukrzyżowanie. Jezus został ukrzyżowany, bo głosił, iż miłość jest większa, niż autorytet. Osoba ukrzyżowana dźwiga na plecach krzyż dwóch systemów napięć. Jeden ciągnie się wzdłuż kręgosłupa powodując, iż staje się on sztywną stalową belką. Drugi od łopatki do łopatki. Przy takim napięciu w ciele jednostka zostaje zdemobilizowana, jakby ukrzyzowana właśnie. jej poczucie winy jest stłumieniem własnej przemocy.

   STRYCZEK

   Ludzie, którzy "zawiśli" psychicznie ze strachu przed gwałtem. Głowa zwisa, jak odcięta, reszta ciała jest miękka i nie naładowana. Wielu ludzi czuje się nieswojo i obco. Ich zachowania zdominowane są przez głowę, kontrolowane rozumiem i logiką. Ich życie emocjonalne zostało kiedyś zdławione.

   za: A. Lowen: Duchowość ciała.

   kontakt: www.gajowiec.pl, gabinet@gajowiec.pl, tel. 0602 786 988

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   niedziela, 10 października 2010 21:33
  • Negatywna kombinacja myślowo-uczuciowa

   Negatywna kombinacja myślowo-uczuciowa prowadzi zawsze do wytwarzania odruchu warunkowego. Podświadomość chce być wiernym sługą świadomości, bezkrytycznie i wiernie słucha jego poleceń. Poniżej przytaczam historię niezwykle jasno obrazująca takowe zależności:

   "Zajączek zapragnął zjeść na śniadanie jajecznicę, ale nie miał patelni. Postanowił ją pożyczyć od najlepszej gospodyni w lesie - od lisicy. W drodze do niej zaczął rozmyślać: dobra to ona jest, ale lisica, no więc chytra, więc pewnie nie pożyczy patelni.. Ale kto wie, może pożyczy, jestem głodny, pewnie pożyczy..no ale ja uchodzę za fajtłapę, więc pewnie będzie się bała, że porysuję jej te piękną teflonową patelnię...nie pożyczy..zwolnił kroku, do cholery, musi mi pożyczyć, bo jestem bardzo głodny..no ale mówią o mnie, że jestem brudas, więc pewnie nie pożyczy, bo będzie się bała, że oddam jej brudną patelnię..i w tej chwili stanął przed drzwiami lisicy i zapukał. Lisica otworzyła i grzecznie spytała: czego sobie życzysz zajączku?? Zajączek wrzasnął; a wsadź sobie te swoja patelnię gdzieś!! i trzasnął drzwiami, wlekąc się na powrót do swojego domku, z sercem wypełnionym smutkiem, goryczą, żalem i wstydem."

   Złe uczucia są nękającym objawem szczególnej kombinacji nieuporządkowanego myślenia oraz kapryśnej, agresywnej emocjonalności. Bez neutralizowania złych uczuć nie ma szans na przerwanie negatywnego stymulowania ze sfery psychiczno - duchowej. Złe uczucia wyznaczają złe cele i prowadzą do porażki.

   Wkrótce o tzw. zespołach rodzicielskich...

   kontakt: www.gajowiec.pl, gabinet@gajowiec.pl, tel. 0602 786 988

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   niedziela, 10 października 2010 21:03

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny