gajowiec.pl - nowości i publikacje * news and articles

Mój świat, moja pasja, moje rozumienie przyczyn i metod leczenia schorzeń, które powodują ból oraz inne dolegliwości.

Wpisy

 • sobota, 27 września 2014
  • Odkręcona pomoc!!! zapraszam i proszę o wsparcie akcji

   Jakiś czas temu poznałem dwie niezwykłe damy, które przyjechały do mnie w poszukiwaniu wsparcia ze strony nieznanego sobie dotąd terapeuty. Zapadliśmy sobie w serca tym bardziej, że damy owe (co wiem z informacji płynących od ich mamy) "postąpiły w sprawności". Ich radość i ciepło ale i zadowolenie z naszych spotkań jest dla mnie największą nagrodą.

    

   Rodzice młodych dam od pewnego czasu prowadzą akcję - zbiórkę nakrętek, które odsprzedawane jako materiał z odzysku, przynoszą cegiełki wspierające ich w organizacji kolejnych form terapii, które mają wesprzeć je w zdrowieniu. Poniżej zamieszczam informację, pod którą podpisuję się obiema rękami, prosząc jednocześnie o wsparcie akcji. Dołączenie do niej to zwykły wyraz dobrej woli i odrobina chęci. O to proszę.

    

   Każdy zebrany kilogram to kolejna złotówka, przeznaczona na rehabilitację z delfinami. Dziękujemy. Rodzice

   poznaj historię Olgi i Karinki - podaruj bliźniaczkom

    

   N A K R Ę T K I

    

   Dzieci urodziły się przedwcześnie, z ciężkim zapaleniem płuc, niewydolne oddechowo, z infekcją układu moczowego,
   w stanie ogólnym średnim, Olga z wadą serca. Wymagały intensywnego leczenia szpitalnego przez kilka tygodni. Wcześniejszy poród spowodowany był zakażeniem. Prawdopodobnie to spowodowało też niedokrwienie, niedotlenienie i nieodwracalny uraz mózgu
   u Olgi. Pierwsze sygnały problemów pojawiły się ok. 3-go m.ż. Olga nie rozwijała się zgodnie z planem. Mimo wprowadzonej
   od razu po urodzeniu intensywnej rehabilitacji, w dniu pierwszych urodzin rozwój Olgi był na poziomie 4-miesięcznego dziecka... Olga ma cztero-kończynowe mózgowe porażenie dziecięce. Codziennie walczymy o jej sprawność fizyczną (szczególnie sprawność rąk i nóg), jakość widzenia (wada wzroku) oraz jakość mowy. Naszym największym marzeniem jest, aby nasza córka była samodzielna: mogła siedzieć i w niedalekiej przyszłości również chodzić. Dzięki kilkumiesięcznej „Akcji Korek” 2012/2013
   w zeszłym roku udało nam się pojechać na delfinoterapię. Olga zrobiła istotne postępy w rozwoju, zarówno fizycznym jak również intelektualnym. W tym roku, z uwagi na sytuację polityczną na Ukrainie, trzykrotnie musieliśmy odwołać zaplanowane już turnusy, ale ciągle szukamy możliwości skorzystania z delfinoterapii w innych ośrodkach w Europie. Na bieżąco na maksimum naszych możliwości realizujemy pełen program terapeutyczny dostępny w kraju, ale z uwagi na korzystny wpływ delfinoterapii na rozwój dziewczynek pragniemy niezwłocznie uzupełnić terapię o pływania z delfinami, by jak najszybciej doprowadzić córkę do pełni sprawności.

    

   Pomóż nam zgromadzić środki na sfinansowanie

    

   DELFINOTERAPII*

   * Delfinoterapia polega na zabawach dzieci z delfinami, w czasie których ultradźwięki emitowane przez te ssaki przenikają ludzkie ciało. Delfiny ciekawi u człowieka wszystko, co odbiega od normy, np. urazy wewnętrzne, protezy czy nowotwory, i tam właśnie wysyłają ultradźwięki regenerujące zniszczone komórki.

    

   Z B I E R A J dla nas

   N A K R Ę T K I

    

   JAKIE NAKRĘTKI ZBIERAMY?

   Z butelek po: wodzie mineralnej, napojach gazowanych, mleku, kefirze, jogurtach, chemii gospodarczej (płyny do prania i płukania, płyny
   do naczyń, płyny do mycia podłogi), kosmetykach (kremy, aerozole, płyny do kąpieli, szampony, odżywki, balsamy, pasty do zębów) oraz wieczka z wiaderek (np. po serze, twarogu) i zakrętki po kawie (należy tylko wyjąć tekturkę spod wieczka).

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   sobota, 27 września 2014 17:23
 • czwartek, 25 września 2014
  • Ciekawostka dla ciekawych

   Choć to niezwykle skrótowe przedstawienie mechaniki poszczególnych większych stawów ludzkiego ciała, zawsze jest to ciekawostka dla ciekawych, którzy chcieliby zajrzeć do środka. Zapraszam na wycieczkę...

    

   http://deser.pl/deser/1,111858,16551354,Zrobil_animacje_ze_zdjec_rentgenowskich__Jak_ruszaja.html

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   czwartek, 25 września 2014 17:22
  • Najbliższa sobota

   Informuję uprzejmie, iż w najbliższą sobotę moje umiejętności i chęci są dla Waszej dyspozycji. Tel niezmiennie ten sam: 602 786 988 lub mailowo gabinet@gajowiec.pl

    

   *

    

   This Sat I am all yours, call for appointments 602 786 988 or mail me on gabinet@gajowiec.pl

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   czwartek, 25 września 2014 17:03
 • środa, 24 września 2014
  • Łza Kellera jako wsparcie diagnostyczne w terapii schorzeń bioder, miednicy i pochodnych

   Nie wiem, czy ktokolwiek wspomina jeszcze o tym elemencie zdjęć rtg. Bardzo widocznym, bądź co bądź. I wiele mówiącym. O czym mowa i po co?

    

   Obraz łzy Kellera tworzą następujące struktury kostne:

   - ramię boczne to rzut warstwy korowej dna panewki biodra,

   - ramię przyśrodkowe to rzut warstwy korowej ściany miednicy okolicy tylnego brzegu panewki biodra. 

   Podsumowując: łza Kellera określa grubość ściany kostnej panewki biodra.

    

   Łza Kellera w swojej grubości potrafi zmieniać się. Analizę jej ograniczę tu do dwóch podstawowych przykładów: 1. schorzeń ujawniających się zmianami zwyrodnieniowo-wytwórczymi stawu oraz 2. schorzeń reumatoidalnych (ogólnoukładowych chorób zapalnych). Łzy Kellera mają różny kształt w zależności oczywiście od typologii radiologicznej miednicy i bioder.

    

   ad 1. Schorzenia czynnościowe lub strukturalne, które prowadzą do wytwarzania się zmian kostnych rejonu biodra (najogólniej określanych, jako zwyrodnienia) powodują poszerzanie się łzy Kellera. Dochodzi do tego często także zgięciowy przykurcz stawu, który pochyla ku przodowi talerz biodrowy. To natomiast ustawia struktury kostne bardziej k u promieniowi przechodzącemu przez kość. Ciekawą obserwacją jest łza w przypadku dysplazji bioder. Potrafi być niezwykle cienka, aczkolwiek kostnie wysycona bardzo mocno.

    

   ad.2 Choroby reumatoidalne przebiegają zazwyczaj z zanikiem i niszczeniem struktur kostnych, co powoduje cieńczenie ścian panewek. Łza Kellera cieńczeje więc wręcz do zaniku. Daje to wyraźny obraz słabnięcia panewki, jako struktury podporowej narządu ruchu. Stanowi to w moim odczuciu niezwykle cenną wskazówkę podczas kwalifikacji do zabiegów operacyjnych z endoprotezoplastyką włącznie.

    

   Oczywiście powyższe obserwacje nie są jedynymi i ostatecznymi. Zapewne wielu z czytających to ma swoje przemyślenia w kwestii tego aspektu analizy zdjęć rtg. Chciałbym zaprosić was więc do dyskusji i dzielenia się swoimi obserwacjami.

    

   Obserwujmy łzy. One wiele mówią, jak to łzy :-)

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   środa, 24 września 2014 10:11
 • poniedziałek, 22 września 2014
 • poniedziałek, 01 września 2014
  • Sobota 6 września - zapraszam!

   Ponieważ najpiękniejszy czas roku się właśnie zakończył, pora powrócić do regularnych działań frontowych. Ponieważ tradycją stały sie juz pracujące soboty gabinetu, dzięki którym zagorzali pracusie mają szansę zadbać o siebie, propozycja nr 1 brzmi: 6 września. 

    

   Zdrowie jest w Waszych rękach.

    

   Zapraszam już dziś. Stały numer 602 786988

    

   ***

    

   The nicest time of the year has just ended. Time to get back to regular front action. Since working Sats have become a tradition, especially for those who are deeply involved in week work, here is my very fisrt proposition: Saturday September 6th.

    

   Dig for your own health.

    

   Feel free to call 602 786988.

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 01 września 2014 13:34

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny