gajowiec.pl - nowości i publikacje * news and articles

Mój świat, moja pasja, moje rozumienie przyczyn i metod leczenia schorzeń, które powodują ból oraz inne dolegliwości.

Wpisy

 • piątek, 24 sierpnia 2012
 • poniedziałek, 20 sierpnia 2012
  • Pamiętajmy o wodzie w upały!

   Znów ciepło i to bardzo. Nasze systemy termoregulacji pamiętają, by wychłodzić zgrzane ciała i umysły. Nie zapominajmy o dostarczaniu im wody do chłodzenia nas! Różne źródła podają różne wartości. Byłbym prawie pewien, że minimum 2 litry dziennie czystej wody nie zaszkodzą nikomu, a mogą przynieść jedynie wiele korzyści. Nawet, jeżeli "przypłacimy" to poceniem się tudzież znacznym parowaniem. To wszystko może być w pewien sposób kłopotliwe dla naszego otoczenia, ale od czego są prysznice...

   Woda, woda, woda...bądźmy dobrzy dla siebie, pijmy wodę.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 20 sierpnia 2012 15:38
 • niedziela, 19 sierpnia 2012
 • środa, 15 sierpnia 2012
  • Czy wiecie, że...

   "70 r p.n.e.: Po drugim zniszczeniu świątyni w Jerozolimie przez Tytusa następuje zapisywanie ustnych przekazów. Dwa zbiory tekstów tworzą Talmud. Poza religijnymi, zawiera on także przepisy higieniczne i demoniczne. Wśród osób uprawnionych do interpretacji Biblii i Talmudu nielicznie pojawiają się lekarze (w znaczeniu medycyny greckiej). Nie istnieje medycyna żydowska z samodzielnym aparatem naukowym, porównywalna z medycyną w Egipcie. Żydowscy lekarze studiują w szkołach talmudycznych  w Palestynie i Babilonie, a w czasach przedislamskich również w szkołach nestoriańskich (Antiocha, Edessa, Niniwa).

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   środa, 15 sierpnia 2012 19:48
 • poniedziałek, 13 sierpnia 2012
  • Biodra...

   Biodra, a kolana, biodra, a oczy, biodra, a uszy, biodra, a koncentracja, biodra, a bezsenność, biodra, a zmęcznie, biodra, a nietrzymanie moczu, biodra, a zaparcia... 

   Ten chi - biodra, to centrum Wszechświata.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 13 sierpnia 2012 15:25
 • niedziela, 05 sierpnia 2012
  • Zakończyłem współpracę z drużyną siatkarską

   Informuję, iż dobiegł końca okres mojej współpracy z zespołem siatkarskim. Dziękuję Andrzejowi Hincmanowi za wsparcie, Jackowi Nowakowskiemu za odrobinę koniecznej odwagi oraz samym dziewczynom, którym życzę zdrowia i samych wygranych w tej jakże pięknej dyscyplinie.

   Powodzenia!

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   niedziela, 05 sierpnia 2012 14:59
  • Schizofrenia

   Od jakiegoś czasu przyglądam się schizofrenii. Po niezwyklej lekturze SCHIZOFRENII Antoniego Kępińskiego. Książka w jedyny sobie sposób opisuje chorobę zarówno z "medycznego" punktu widzenia, jaki duchowego, jeśli tak mogę to ująć. Głębia i treść materiału zawartego w książce jest powalająca, a zarazem niezwykle prawdziwa. Szczera i do bólu prosta.

   Moje pytanie brzmi tu nieco podchwytliwie być może i nieco prowokacyjnie, ale dopatruję się w nim schowanej już odpowiedzi. Czy ustawienia systemowe pomagają / wspierają / dynamizują proces leczenia schizofrenii???

   Odpowiedzi może być wiele. Odpowiedzi o tyle ważnych, co być może wnoszących do terapii c o ś, od czego może zależeć poprawa losu człowieka dotkniętego chorobą, a także otaczających go ludzi i nie jednokrotnie od niego zależnych, jak choćby dzieci.

   Będę wdzięczny za każdą podpowiedź i uwagę.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   niedziela, 05 sierpnia 2012 14:48

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny