gajowiec.pl - nowości i publikacje * news and articles

Mój świat, moja pasja, moje rozumienie przyczyn i metod leczenia schorzeń, które powodują ból oraz inne dolegliwości.

Wpisy

 • piątek, 31 maja 2013
 • środa, 29 maja 2013
 • poniedziałek, 27 maja 2013
 • sobota, 25 maja 2013
 • piątek, 24 maja 2013
  • Trwają pracę nad skorygowaniem...

   Trwają pracę nad skorygowaniem problemu, który objawia się w rozpikselowaniu zdjęć umieszczanych na blogu. Po zakończeniu postaram się przywrócić je wszystkie prawidłowemu wyglądowi. Za utrudnienia - przepraszam.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   piątek, 24 maja 2013 16:54
  • Prelekcje / ćwiczenia - wszystko w zasięgu ręki

   Pragnę odświeżyć propozycje prowadzenia prelekcji oraz ćwiczeń w firmach, które nawiążą współpracę ze mną. Prelekcje obejmują blok tematyczny dotyczący:

   * profilaktyki dolegliwości wynikających z przebywania w długotrwałej pozycji siedzącej,

   * propozycji ćwiczeń do wykonywania zarówno w pracy, jak i w domu.

   Istnieje możliwość organizowania spotkań dla dzieci w przedszkolach, na ktorych przedstawiam im podstawy budowy człowieka oraz rys zawodu, który wykonuję. W spotkaniach mogą brać także udział rodzice, którzy dowiedzą się, dlaczego stereotypy dotyczące gimnastyki korekcyjnej oraz praw rozwoju psychoruchowego dziecka winny być obalane.

   Współtworzony przeze mnie Projekt Edukacyjny BANG oferuje także wykłady i ćwiczenia dla rodziców, opiekunów, dzieci w cyklu DZIECKO JAKO MISTRZ.

   Prelekcje dla osób starszych skupionych wokoło Uniwersytetów Trzeciego Wieku to nadal otwarty temat.

   Wykłady i ćwiczenia w cyklu DOOKOŁA AIKIDO to kolejny nurt edukacyjny, z którego korzystają aikidocy w różnym stopniu zaawansowania.

   ZAPRASZAM!

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   piątek, 24 maja 2013 11:47
 • środa, 22 maja 2013
 • wtorek, 21 maja 2013
  • Cierpliwość

   Proces dochodzenia do zdrowia, jakkolwiek rozumiany, czy w przypadku chorób ciężkich czy tych (rzekomo" lżejszych, trwa. raz dłużej, raz krócej ale trwa. Jest bowiem procesem rozciągniętym w czasie. A czas wymaga od nas cierpliwości. Czymże ona jest?

   Może warto zacząć od tego, czym nie jest? Nie jest niecierpliwością, popędzaniem czegoś, czego poędzić się nie da, narzekaniem na swój los typu dlaczego mnie to spotkało, nie jest złoszczeniem się na otaczających nas ludzi, bo sprawy idą nie tak, jak sobie zaplanowałem.

   Jest cierpliwość akceptacją zastanego stanu rzeczy, swoistą zgodą na proces, który we mnie sie toczy z tych a nie innych powodów, jest mobilizacją do normalizowania stanu zdrowia przy użyciu wszelkich dostępnych mi środków, metod czy form, jest odnajdywaniem w sobie sił do trwania w tym, co ma doprowadzić mnie do zdrowia, do stanu, który powita mnie już innym, zmienionym, bo nic juz nie będzie takie samo po.

   Czym jest cierpliwość w chorobach terminalnych natomiast? Nie umiem odpowiedziec na to pytanie, po prostu nie umiem. Jest ono dla mnie zbyt. Choć wszyscy jesteśmy terminalnie chorzy na życie...

   Proces trwając, ma swoją dynamikę, siłę, swoje wzloty i upadki, swoje lepsze i gorsze dni. Ta hustawka jest dla cierpliwości największą próbą, gdyz o nie właśnie rozbija sie niejednokrotnie misterność naszej budowli, stawianej tak mozolnie. Pytania bez odpowiedzi, lęk, co będzie dalej, jak będzie mi sie zyło, co będe musiał/musiała zmienić w swoim życiu, a w sobie przede wszystkim, by w pełni korzystać z dobrodziejstwa odzyskanego zdrowia - to wszystko jest przecież przeciąganiem liny ze samym sobą.

   Nie przypadkowo angielskie patience stoi tuż obok słowa patient. Wskazana jest tu niezwykle ścisła relacja pomiędzy stanem, w którym się znalazłem, a cechą, nad którą muszę pracować. Po raz kolejny czytam tu o wpływie choroby na kształtowanie ludzkiego charakteru, na szlifowaniu diamentu, który gdzies w nas jest i kwestią pozostaje jedynie dotarcie do niego i obróbka.

   Cierpliwość jest także wszechsiłą do zdrowienia, nadzieją i wiarą w sens leczenia, gdyż to pracuje na naszą korzyść. Jest siostrą miłośći względem samych siebie i naszego otoczenia. Cierpliwości nie da sie popędzić, tak jak nie poędzi się leczenia.  Można je wzmacniać, wspierać, trzymać je mocno za rękę, ale tempo obierają one same.

   Nie dotyczy ona li tylko zdrowia, to oczywiste, ale w tej sferze wydaje się ona jedną z największych prób, przed którą staje człowiek. Życzmy sobie cierpliwości...

   *

   art. napisany dla Oli, która stanęła przed jedną z większych prób swojej nadziei, a która w tej próbie wydaje się zwyciężyła :-)...cierpliwości !

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   wtorek, 21 maja 2013 10:52
 • czwartek, 16 maja 2013
 • wtorek, 14 maja 2013

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny