gajowiec.pl - nowości i publikacje * news and articles

Mój świat, moja pasja, moje rozumienie przyczyn i metod leczenia schorzeń, które powodują ból oraz inne dolegliwości.

Wpisy

 • niedziela, 30 grudnia 2012
  • Życzenia noworoczne / My New Year wishes

   Życzę Wam zdrowia ponad normę, radości ponad przeciętność i szczęścia ponad wyobrażenia. Światła w oczach i nie zwracania uwagi na tych, co próbują psuć nam życie.

   Żyjcie pełnią siebie!!!

   ***

   I wish you health beyond the standards, joy beyond the mediocrity, and happines beyond imagination. I wish you brightness in eyes and paying no attention to those who dare injure your life.

   Live your life to the full!!!

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   niedziela, 30 grudnia 2012 16:15
 • piątek, 21 grudnia 2012
  • Życzenia na Święta

   Wszystkim Wam życzę trochę przekornie zdrowia, bo poza nim niewiele się liczy już, radości z rzeczy małych, których prawie nie widać, a z pewnością, których nie da się kupić w żadnej z głupich błyskotkowych galerii, życia na przekór, bo tylko takie daje szansę na spełnienie siebie i wiary w Promienie, które nam świecą na Drodze...

   B

   *

   I wish you all a good health because beyond it there is hardly something worth mentioning, I wish you joy of the smallest things that are hard to see with your eyes open and impossible to buy in glamorous malls, I wish you life against all because that gives a chance to create and live your dream, I wish you faith in Light that shines while you are on the way...

   B

   mróz na szybie mojego samochodu / frost patterns on my vehicles winscreen

   ***

   Gabinet zamknięty jest od 22 XII do 26 XII.

   We are closed for Christmas Break from Dec 22 to Dec 26.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   piątek, 21 grudnia 2012 10:54
 • czwartek, 20 grudnia 2012
 • środa, 19 grudnia 2012
 • wtorek, 18 grudnia 2012
  • Leonardo

   Leonardo do dziś zaskakuje swoją dociekliwością szczegółów, Mistrz był geniuszem, nie ma co do tego wątpliwości

   wraz z przewrotnie pismem lustrzanym...

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   wtorek, 18 grudnia 2012 16:57
  • Przedstawiam fragment książki, którą przygotowaliśmy w ramach...

   Przedstawiam fragment książki, którą przygotowaliśmy w ramach rozmów prowadzonych pomiędzy japonistką a fizjoterapeutą. Książka będzie wydana drukiem lub zostanie udostępniona w formie elektronicznej, o czym oczywiście poinformuję. Książka będzie wypełniona ilustracjami znaków, ich opisem oraz informacjami odnośnie anatomii i fizjologii narządu ruchu na styku z emocjonalnością człowieka.

   ***

   "AN: Napisałam takie zdanie, że dając komuś swoje biodra dajemy mu siebie – kiedy nie mamy komu siebie dać w naszych biodrach uruchamia się samozniszczenie?Mogę tak to widzieć?Napisałam też, że biodra to nocne podarunki kobiety a l e i dla kobiety. Biodra to związek, tak? To dzięki męskim biodrom kobieta może spełniać swoją rolę w łańcuchu życia. Jej biodra są bardziej wymowne, są ujęte w znaku ale biodra „biorą”od mężczyzny. Nie złoty pierścionek, nie samochód czy apartament w Tokyo ale całą akceptację, dobre emocje i spełnienie. No i w końcu przyjmują to najlepsze co kobieta może dostać od mężczyzny – dziecko. Zobacz, biodra to życie. Ale to Ty to powiedziałeś.

   BG: Stan bioder świadczy o jakości związku?

   AN: Tak by to mogło wyglądać. Popatrz: kobieta zadowolona ze swojego życia, także ze swojej seksualności, ma zdrowe biodra! Jest miękka w ruchu, płynie wręcz z gracją. Jako kontrast stawiam tu obraz kobiety niezadowolonej, gderającej, wiecznie skarżącej się na swój los i ból, który jest w niej wszędobylski wręcz. Znam wiele takich. Pamiętam, kiedy opowiadałeś o połączeniu bioder i zębów właśnie w materii złości i smutku.

   BG: Smutek rodzi swego rodzaju gorycz, niewyjaśnienie, nieskończenie czegoś, co go powoduje i podtrzymuje. To, czy sytuacja, która go powoduje mija i zostaje zamknięta, decyduje o zdrowieniu. Jeśli problem trwa i trwa – budzi naszą ukrytą złość czy to na samych siebie, no bo przecież świat m n i e nie lubi, gdyż coś robię źle lub jestem, jaki jestem. Albo s w i a t jest zły, bo się na mnie uwziął ze wszystkich sił mi dokuczając. To dość dziecinne widzenie rzeczywistości nawarstwia gorycz, która będzie wcześniej czy później rodzić złość. A ta albo wyjdzie na świat w jakimś oczywistym zachowaniu albo zostanie „zamieciona pod dywan” w ciele no i tu zaczyna się polka..."

   ***

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   wtorek, 18 grudnia 2012 13:02
 • piątek, 14 grudnia 2012
  • Rocznica urodzin Morihei Ueshiby

   14 grudnia urodził się Morihei Ueshiba, Japończyk, który po latach dość kontrowersyjnego życia, zebrał w całość swoje doświadczenia i stworzył najpiękniejszą i najsensowniej poukładaną sztukę walk - aikido. Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to moje własne dziękuję.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   piątek, 14 grudnia 2012 12:05
 • wtorek, 11 grudnia 2012
  • Czy wiecie, że...

   "igła, (...), Mączyński 1564 i dziś narzeczowe), iglasty, igliwie (ależ jeglija, jodła tu nie należy!); prasłowo; tak samo u wszystkich Slowian; i Łużyczan i - odpada, gła; j - w nagłosie było i u nas, u Czechów jehla z jihla (jest i ihla u nich); rus. bułg. serb. igła, iglica; u nas w nazwie berberysu "glika" ( zwanego i dracz, drzon, dereń, od 'darcia'), ocalało pierwotne -ika, jak w osika. Z pewnością da się tylko prus. aikulo, 'igła', porównać, chociaż nie zgadza się w spółgłosce; pień pierwotny ten co i w jędza (p) od 'kłócia'.

   za :Słownikiem Etymologicznym Języka Polskiego, przedruk z oryginału z 1927r.

   a u innych"

   jap: 針 hari

   hiszp: aguja

   bułg: игла

   chorw: igla

   duński: nål

   holend: naald

   kataloński: agulla

   łacina: acus (stąd zapewne słowo acuta - ostro, ostre)

   włoski: ago


   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   wtorek, 11 grudnia 2012 11:54
 • piątek, 07 grudnia 2012
  • Prelekcja / warsztat z cyklu DOOKOŁA AIKIDO w styczniu w Klubie TANREN w Warszawie


    

   Chcesz dowiedzieć się jak poprawnie wymawiać nazwy technik? Skąd one się wzięły i co oznaczają? Zastanawiasz się nad istotnością rozgrzewki? Nie wiesz jeszcze, czym w rzeczywistości są biodra? Ciekawi Cię pochodzenie sztuki, którą uprawiasz?

   Projekt Edukacyjny BANG oraz Klub Aikido TANREN Przemysława Gawrońskiego, zapraszają na pilotażowe spotkanie cyklu "DOOKOŁA AIKIDO", które odbędzie się w Klubie TANREN (ul. Lanciego 12, 02-792 ) w Warszawie w dniu 19 stycznia 2013 roku o godzinie 14:00, cena : 50 zł od osoby.

   Celem prelekcji jest zapoznanie aikidoków z wieloaspektową tematyką cyklu, zachęcenie do wzięcia udziału w niespotykanych w treści i formie warsztatów, które poszerzają horyzonty dotyczące japońskiej kultury, języka, obyczajowości a także zdrowia człowieka i narządu ruchu, jako fundamentów wiedzy dla praktykujących aikido.

   Możliwość zadawania pytań, poznania prowadzących i harmonogramu zajęć to dodatkowe pozytywy spotkania, na którym nie może zabraknąć żadnego aikidoki, który interesuje się ćwiczoną przez siebie sztuką.

    

   Prelekcja otwarta jest także dla ćwiczących inne sztuki walk oraz dla osób nie związanych z matą, a zainteresowanych kulturą dalekiego Wschodu oraz problematyką holistycznej koncepcji zdrowia. 

    

    

   Kontakt z organizatorami i zapisy:

   Agnieszka Nowacka, 501 124417 ( aoi@02.pl) , Bartłomiej Gajowiec, 602 786 988 (gabinet@gajowiec.pl)

    


   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   piątek, 07 grudnia 2012 22:55
 • czwartek, 06 grudnia 2012

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny