gajowiec.pl - nowości i publikacje * news and articles

Mój świat, moja pasja, moje rozumienie przyczyn i metod leczenia schorzeń, które powodują ból oraz inne dolegliwości.

Wpisy

 • środa, 27 stycznia 2016
  • Senior projekt

   Z nieskrywaną radością informuję, iż moja praca została dostrzeżona przez organizatorów Senior Projekt, inicjatywy opieki nad osobami starszymi. Zapraszam na stronę http://www.seniorprojekt.pl/ w szczególności osoby będące w potrzebie pomocy.

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   środa, 27 stycznia 2016 10:49
 • piątek, 22 stycznia 2016
  • Dr George Paschalidis w Warszawie

   W piątek, 29 stycznia br., dr George Paschalidis kolejny raz zagości w Warszawie prezentując swoje wybitne odkrycie - model Tri-Anthropo-Type. Tym razem gościć Go będzie Studio Sante przy ul. Jagiellońskiej 55A.   Serdecznie zapraszamy na spotkanie wszystkich zainteresowanych odkrywaniem samego siebie i pogłębianiem wiedzy o prawach naszego świata. Zachęcamy do uczestnictwa zarówno osoby poszukujące, zaangażowane we własny rozwój, jak również specjalistów, fizjoterapeutów, lekarzy, psychologów oraz osoby zajmujące się współpracą z czy też zarządzaniem ludźmi.


   Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, George Paschalidis prowadzi swoją praktykę charytatywnie. Jednakże z uwagi na zainteresowanie prosimy o zgłoszenia wraz z informacją czy chodzi o uczestnictwo w prelekcji czy też o indywidualną konsultację.

   Plan spotkania:
   10:00 - 11:30 prelekcja dotycząca modelu Tri-Anthropo-Type
   11:30 - 15:00 indywidualne konsultacje


   Zgłoszenia uczestnictwa prosimy przesyłać na adres: 3at@wp.pl


   George Paschalidis jest greckim badaczem, który dokonał jedynego w swoim rodzaju odkrycia: Modelu Trzech Typów Osobowości i trzech różnych sposobów funkcjonowania naszego mózgu i ciała będących ich odpowiednikiem, co uwarunkowane jest budową szyjnego odcinka kręgosłupa. Trzy Typy pochodzą ze zróżnicowania trzech mózgowych podstaw układu limbicznego mózgu i jego połączeń.   Zgodnie koncepcją wszystkich ludzi można wręcz antropologicznie zaklasyfikować tylko do jednego z trzech typów, w ramach których występują pewne wspólne cechy zarówno budowy biologicznej, jak i osobowości.   Wyróżniki to m.in.:
   - budowa szkieletu
   - enterotyp – układ pokarmowy, bakterie jelitowe
   - układ hormonalny
   - struktura i funkcjonowanie mózgu
   - cechy osobowości
   - zdolności przyswajania biometali i witamin
   - predyspozycje do ujawniania dysfunkcji organizmu
   - reaktywność

   Jego odkrycie potwierdza 140 tys. przebadanych klinicznie, udokumentowanych przypadków.   Swoją wiedzę George Paschalidis przekazuje w dwunastu książkach, które w wielu krajach stały się bestsellerami. Trzy pierwsze są już także w sprzedaży w USA, w Niemczech, w Polsce, a wkrótce będą dostępne również we Francji, Włoszech i w Rosji.

   Autor został nagrodzony IX Międzynarodową Nagrodą „Giuseppe Sciacca” 2010 (Vatican City Pontificia Universita Urbaniana) i przez Greek Unesco Club Of Art, Discourse And Science Award” in 2012.

   Odkrycie było prezentowane m.in.:
   - na 18th Annual International Conference on Neuroscience and Biological Psychiatry w Nowym Orleanie,
   - na 20 World Congress of Psychiatric Genetics w Hamburgu
   - na 5 International Conference of Education, Research and Innovation w Madrycie,
   - na Konferencji Medycznej Astronautyki, Żeglugi w Skrajnych Warunkach Środowiskowych w Moskwie
   - na Konferencji Przedsiębiorców i Managementu w Pekinie


   Otrzymał wiele istotnych nagród i wyróżnień naukowych na uniwersytetach i instytutach badawczych całego świat, w tym tytuł Doktora Honoris Causa Uniwersytetu w Oxfordzie.

    

   

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   piątek, 22 stycznia 2016 22:09
 • niedziela, 17 stycznia 2016
 • piątek, 15 stycznia 2016
 • środa, 13 stycznia 2016
  • Najbliższa sobota jest dniem pracy gabinetu

   Dla pracusiów, zaganianych i mających zbyt mało czasu w tygodniu - zapraszam w najbliższą sobotę, proszę o kontakt pod tel. 602 786 988 lub / i mail gabinet@gajowiec.pl

    

   Zapraszam!!!

    

   *

    

   For those who work a lot and suffer from shortages of time - feel free to call for appointment on 602 786 988 or email me on gabinet@gajowiec.pl

    

   See you on Saturday!!!

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   środa, 13 stycznia 2016 15:59
 • niedziela, 10 stycznia 2016
  • Wałeczki relaksacyjne już w ofercie!

   Z radością informuję, iż przyjechały pierwsze, długo oczekiwane wałeczki do relaksacji. Dostępne od jutra w gabinecie.

    

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   niedziela, 10 stycznia 2016 22:22
  • Pamięć tkanek a woda w ciele człowieka.

   Pamięć tkankowa jest zachwycająca, niezwykła i prawdomówna. Jest zjawiskiem / zdolnością / cechą żywego organizmu, które zapamiętuje wszystkie zdarzenia naszego życia od jego początku. Jest podstawą inteligentnych reakcji chemicznych stanowiących o tym, kim jesteśmy i jacy jesteśmy, jakie reakcje dominują, które dominują, rysując nasz charakter, reaktywność, biologiczność.

    

   Jednym z podstawowych składowych pamięci tkankowej jest woda. Woda to woda - powie ktoś, a ja powiem wręcz coś innego - jest woda, ale jest WODA.

    

   Będąca składnikiem każdej komórki ciała, woda przechowuje w sobie informacje dotyczące wszystkiego, z czym zetknął się organizm (substancje chemiczne zawarte w powietrzu, pożywieniu, przenikające przez skórę), jak reagował organizm (emocje) a także informacje przekazane pomiędzy wodą opuszczającą przestrzeń tkanki, a nową w nią wprowadzaną (komunikacja wewnątrzkomórkowa). Od zawartości tejże pamięci zależy bezpośredni stan ciała w każdym jego miejscu, aspekcie i aktywności.

    

   Pochylę się nad każdym z tych aspektów i wyjaśnię, dlaczego ważna jest jakość tego, z czym ma styczność NASZA WODA.

    

   Ad.1. Substancje chemiczne: to chyba najłatwiej wyjaśnić i dla wszystkich będzie to najbardziej czytelne, bo przecież każdy z nas niejednokrotnie coś w wodzie rozpuszczał i wie / pamięta, jak ten proces wygląda i jaką pozostawia po sobie wodę. Dotyczy to więc płynów, które przyjmujemy, ich składu (czytamy w ogóle napisy na opakowaniach? rozumiemy je?), pokarmu, który przyjmujemy (jak wyżej - czytanie ze zrozumieniem opisów składu choćby pieczywa, wędlin czy jakiegokolwiek pożywienia branego z półki potrafi być boleśnie uczące, a dodatkowo można pokusić się o zastanowienie, jak na siebie oddziałują te poszczególne substancje i co z tych reakcji na koniec otrzymujemy), przedmiotów, które znajdują się w naszym otoczeniu, powietrza, które wdychamy a które trafia wraz ze swoją zawartością na mokrą błonę śluzową dróg oddechowych, nie mówiąc już o tym, co płuca filtrują do krwi, będącej przecież niczym innym, jak wodą.

    

   Ad.2. Emocje: teoretycznie najtrudniej to udowodnić, że emocje są przez wodę odczytywane, zapisywane i przekazywane. Trudność ta jest jednak pozorna. Odnieśmy się bowiem do doświadczeń prowadzonych na wodzie, w której zanurzono ryż. Trzy osobne naczynia, trzy osobne pomieszczenia, trzy osobne sposoby traktowania wody z ryżem, trzy osobne i jakże wiele mówiące reakcje. Do pierwszego naczynia badacze odnosili się z ciepłem, czułością, do drugiego w miarę neutralnie a trzecie było traktowane wulgarnie, po chamsku po prostu, takimi słowami i takim tonem. Jak zachował się ryż i woda? W pierwszym naczyniu szybko i ładnie kiełkował, rósł, woda zachowywała klarowność. W drugim tempo może nie powalało, ale proces postępował w miarę stabilnie, woda zachowywała przejrzystość. W trzecim ryż po prostu zgnił a woda się zepsuła. Spójrzmy teraz na wodę w naszych komórkach i pomyślmy przez chwilę, z jakim komunikatem z zewnątrz styka się ona na codzień. Jak mówimy do siebie nawzajem, jak do naszych kolegów, znajomych, jak do obcych w sklepie? To wszystko odbierane jest przez wodę w naszych / ich ciałach, to wszystko daje wodzie bodziec do utrzymania kwitnienia tudzież do gnicia. Wyobraźmy sobie teraz nasze ciało na przestrzeni czasu i spróbujmy to po prostu na chłodno przeanalizować. Jedną z przyczyn chorób, niewydolności, blokad różnego rodzaju w organizmie jest gnijąca woda, zanieczyszczona słowami, barwą emocji wywoływanych nimi i czasem ich trwania. Im tego więcej, tym sytuacja staje się jaśniejsza. Pomyślmy też w tym momencie o dzieciach, które wychowujemy, o zwierzętach, które kręcą się po domu, o roślinach, które niejednokrotnie "usiłujemy" wyhodować. Woda, woda, woda, emocje wywołujące odpowiednie reakcje chemiczne w ciele, ich trwanie... Woda trwając we wszystkich komórkach ciała, będzie stanowiła naturalne środowisko zdrowia lub choroby.

    

   Ad. 3. Komunikacja: informacje zapisane w wodzie są przekazywane. Woda ma zdolność dialogu. W trakcie życia niejednokrotnie wymieniamy wodę w obrębie naszego ciała. Robimy to mniej lub bardziej regularnie, starannie. Dostarczając nową wodę oczekujemy, iż będzie ona świeża, pozbawiona tego wszystkiego, co zanieczyściło starą. Wszystko pięknie, gdy dotyczy to zwyczajnego rozpuszczania nie groźnych substancji chemicznych (o ile takowe istnieją w ogóle) ale gdy dochodzi do poważnego odkładania się substancji trujących czy to wdychanych, czy spożywanych - jak choćby w przypadku metali ciężkich - sytuacja robi się mocno poważna. Kwestia wymiany wody w komórkach nie jest stety / niestety spuszczeniem starej, a wlaniem nowej, bo jest to awykonalne. To proces, który trwa i wydaje się nie mieć zakończenia. Dynamika tego procesu zależy od wielu czynników, jak choćby ilości i jakości podawanej wody oraz równoczesnego podawania lub wykluczania elementów trujących, niesprzyjających. W tle - jak zawsze - widzimy ruch, który jest podstawą wszystkich dynamicznych procesów życiowych. Nowa woda styka się ze starą, miesza się i otrzymuje od niej wiedzę o tym, "co tu się wydarzyło" przed jej przybyciem. Informacja ta jest swoistą ciągłością, w stałej łączności z mózgiem, jego nawykowym reagowaniem, z reakcjami, które towarzyszą tej zbieraninie danych. Praca nad pamięcią tkanek stanowi element porządkujący reaktywność ciała (a więc reakcje chemiczne pojawiające się wskutek danego przeżycia), kurczliwość tkanki mięśniowej, więzadeł, skóry, ścianki żołądka, chrząstki w krtani, kory mózgu, wszelkich miejsc, w których znajdujemy tkankę łączną. Wyzbywanie się niepotrzebnych zapisów na poziomie komórkowym, jest drogą do równoważenia systemu hormonalnego organizmu. Rozluźnienie w poszczególnych tkankach jest wynikową ulgą / nagrodą za podjęte wyzwanie i podziękowaniem ze strony tkanki, której umożliwiamy powrót do zdrowia, prawidłowego stanu.

    

   Jako ciekawostkę podam, iż: płyn mózgowo-rdzeniowy, a więc środowisko naturalne, w którym zanurzony jest nasz mózg, którym to płynem jest obmywany i chłodzony, wymieniany jest 4 razy dziennie, a więc ciało potrzebuje 4 razy dziennie wyfiltrować z osocza ultraklarowną ciecz.

    

   O co więc idzie z tą wodą? Ano o to, by przyjmować wodę nie tylko oczyszczoną dla potrzeb norm wodociągów miejskich, ale wodę uporządkowaną cząsteczkowo, mającą do zaoferowania ładunek dobrej energii, a przede wszystkim by pamiętać o tym, że wodę należy stale wymieniać, uzupełniać dla dobra każdej najmniejszej nawet komórki. By pamiętać, że nasze komunikaty idące w świat trafiają do czyjejś wody, że nasza woda także słyszy i czuje to, co do nas dociera. Że na serio warto jest czytać ze zrozumieniem napisy na pożywieniu, rozważnie robić zakupy, za każdym razem pytając się, czy pokarm, który ma zostać sporządzony z danego produktu będzie moją inwestycja w zdrowie, czy może jednak nie.

    

   Dbajmy o swoją wodę.

    

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   niedziela, 10 stycznia 2016 16:31
 • piątek, 08 stycznia 2016
  • Prelekcja BIODRA - NAJWAŻNIEJSZE STAWY TWOJEGO DZIECKA I TWOJE

   23 stycznia o godz 11 w Przychodni KRĘGOSŁUPEK na ul. Bażanciej 22 w Warszawie poprowadzę prelekcję nt.

    

   BIODRA - NAJWAŻNIEJSZE STAWY

   TWOJEGO DZIECKA I TWOJE

    

   Zapraszam wszystkich, których ciekawi zagadnienie świadomości ciała, dbałe i mądre się z nim obchodzenie a także poszukujących odpowiedzi na pytania dotyczące potencjalnych powodów przeróżnych dolegliwości, których pochodzenia należy poszukać właśnie w tych stawach.

    

   W imieniu swoim i współorganizatora - Anny Wasilewskiej z przychodni "Kręgosłupek" - serdecznie zapraszam.

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   piątek, 08 stycznia 2016 17:06
 • poniedziałek, 04 stycznia 2016
  • Najbliższa sobota jest dniem pracy gabinetu

   Rozpocznijmy przeganianie dolegliwości ponoworocznych i poświątecznych ;-). Proponuję Wam najbliższą sobotę, jako moment startu w nowe. Jestem pod stałym numerem 602 786 988 lub / i mailem gabinet@gajowiec.pl

    

   Zapraszam!!!

   *

    

   Christmas is over, New Year's lazines is about to be over ;-). To launch new plans, to start new acomplishments, you need to feel well and painless. This Saturday is a regular working day so please call for appointments  on 602 786 988 or email me on gabinet@gajowiec.pl

    

   Looking forward to meeting you!!!

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   mocushle
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 04 stycznia 2016 12:20

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny