gajowiec.pl - nowości i publikacje * news and articles

Mój świat, moja pasja, moje rozumienie przyczyn i metod leczenia schorzeń, które powodują ból oraz inne dolegliwości.

Wpis

czwartek, 14 kwietnia 2016

Równowaga jako fundament efektywnego treningu aikido - spotkanie edukacyjne w Budojo Warszawa

Równowaga ciała jest w znacznej mierze odbiciem świadomości tego, czym jest ciało, jak ono działa, jakimi zasadami sie kieruje i co wpływa na jego prawidłowe funkcjonowanie a co potrafi je zaburzać. Podstawy wiedzy anatomicznej i fizjologii ruchu stanowią część tej świadomości, w szczególności osób ćwiczących tę wymagającą sztukę, jaką jest aikido. Spotkanie podzielę na dwie części:


1. wykładową: omówię budowę układu ruchu, podam podstawowe informacje o funkcji grup mięśniowych, nakreślę rolę oddechu oraz zepnę to w klamrę koordynacji, przybliżę budowę najważniejszych stawów ciała człowieka: bioder, kolan, kręgosłupa, stóp, rąk, by ułatwić rozumienie podstawowych technik aikido oraz ich aplikacji,
2. ćwiczeniową: zapoznam uczestników z podstawami prawidłowo wykonywanej rozgrzewki oraz podstawowych ćwiczeń pozwalających na osiągnięcie równowagi mięśniowej w ciele.

Zdobyta wiedza pomoże spojrzeć na własne ciało i wymagania treningowe z innej perspektywy oraz mądrzej i świadomiej trenować.


Spotkanie przeznaczone jest dla osób trenujących aikido bez względu na stopień zaawansowania oraz innych, którym na sercu leży wiedza i umiejętność rozsądnego wglądu we własny organizm.

 

 

23 kwietnia od godziny 19:00, Budojo, Bekasów 6, 02-803 Warszawa

kontakt: www.gajowiec.pl, gabinet@gajowiec.pl, tel. 0602 786 988

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
mocushle
Czas publikacji:
czwartek, 14 kwietnia 2016 21:58

Polecane wpisy